Zespół


ANNA ARSLAN

Adwokat, Partner
anna@arslanlawfirm.com
tel. +48 510 276 388

Mecenas Anna Arslan jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. Jest absolwentką studiów stacjonarnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obroniła pracę magisterską nt “Prawnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców na terytorium Polski” pod kierunkiem dr. Dariusza Szafrańskiego. Ukończyła również Szkołę Prawa Europejskiego i Angielskiego organizowaną przez Cambridge University na Uniwersytecie Warszawskim. W 2017 r. ukończyła Szkołę Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Przed założeniem kancelarii Arslan Legal Law Firm, zdobywała doświadczenie w kancelariach zajmujących się przede wszystkim obsługą przedsiębiorców polskich i zagranicznych z branży budowlanej, finansowej oraz transportowej. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze przedsiębiorców- od założenia, poprzez całą obsługę prawną działalności w tym prowadzenie sporów sądowych oraz przekształceń jak również likwidacji i upadłości. Zajmuje się również obsługą klientów indywidualnych w sprawach cywilnych, rodzinnych oraz spadkowych.


Przed założeniem kancelarii Arslan Legal, 5 lat współpracowała z Ptak Warsaw Expo, jednym z największych ośrodków targowych w tej części Europy, gdzie od 2019 r. była Dyrektorem Wykonawczym, a następnie Dyrektorem Generalnym. Zdobyła tam unikalną wiedzę i doświadczenie na temat polskiej i międzynarodowej branży targowej i eventowej, którą teraz wykorzystuje w pracy prawnika. Wie, że prawnik ma być przede wszystkim skuteczny i dążyć do osiągnięcia celu biznesowego przez swoich klientów, wskazując rozwiązania, a nie skupiając się na ograniczeniach. Anna Arslan specjalizuje się w negocjowaniu trudnych kontraktów z kontrahentami polskimi, jak i zagranicznymi oraz rozwiązywaniu sytuacji problematycznych. Posługuje się językiem angielskim oraz tureckim, w stopniu średniozaawansowanym językiem hiszpańskim. Jej pasją są podróże przede wszystkim po Bliskim Wschodzie oraz Azji.

AGATA FITAS

Radca Prawny, Of Counsel

Od 2007 r. zajmuje się problematyką zamówień publicznych oraz partnerstwa publiczno- prywatnego. W latach 2008-2011 brała udział w pracach legislacyjnych dotyczących zamówień publicznych oraz koordynowała działania Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w zakresie kwestii legislacyjnych dotyczących funkcjonowania partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce oraz Unii Europejskiej.
Przeprowadziła z sukcesem kilkaset postępowań o udzielenie zamówienia publicznego. Jest współautorką podręcznika „Partnerstwo publiczno-prywatne w modelu koncesyjnym. Wybrane zagadnienia praktyczne” wydanego przez wydawnictwo Wolters Kluwer oraz autorką publikacji z zakresu zamówień publicznych oraz funduszy pochodzących ze środków Unii Europejskiej.

KATARZYNA KOLASA

Radca Prawny, Of Counsel
k.kolasa@arslanlawfirm.com

Mecenas Katarzyna Kolasa jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie od 2019 r. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego kierunku prawo. Jest również doradcą restrukturyzacyjnym. Doświadczenie zdobywała w kancelariach prawniczych w Krakowie. Zajmuje się w szczególności prawem cywilnym, gospodarczym, upadłościowym i restrukturyzacyjnym oraz nieszablonową windykacją wierzytelności. Posiada bogate doświadczenie procesowe.
Współpracuje z Kancelarią Adwokacką Arslan Legal celem zapewnienia najskuteczniejszej obsługi prawnej klientom w biurze w Krakowie. Posługuje się językiem angielskim.

ANNA BUCHARZEWSKA

Adwokat, Associate
a.bucharzewska@arslanlawfirm.com

Absolwentka studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obroniła pracę magisterską w Katedrze Kryminalistyki poruszającą zagadnienia związane z kryminalistycznymi aspektami przestępstw związanych ze środkami odurzającymi. W 2018 roku złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin zawodowy i uzyskała tytuł adwokata. Swoje doświadczenie zawodowe związała z prawem karnym materialnym oraz procesowym, w tym karno-gospodarczym, ale pomoc prawną świadczy również w zakresie prawa cywilnego, w tym rodzinnego.
Prywatnie wielka pasjonatka zwierząt, a przede wszystkim koni, z którymi związana jest od dziecka. Bez jeździectwa nie wyobraża sobie życia. Posługuje się językiem angielskim.

WIKTORIA PANEK

Associate, Aplikantka adwokacka
w.panek@arslanlawfirm.com
tel. +48 510 276 388

Absolwentka stacjonarnych studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obroniła pracę magisterską w Katedrze Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego. W trakcie studiów należała do Koła Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa, z którym organizowała wiele spotkań merytorycznych, w tym ogólnopolską konferencję naukową. Swoją wiedzę pogłębia poprzez uczestnictwo w licznych kursach i warsztatach poświęconych rozległej tematyce z różnych dziedzin prawa, m.in. prawa handlowego, alternatywnych metod rozwiązywania sporów, czy legislacji, oraz poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych organizowanych pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest w trakcie zdobywania doświadczenia w kompleksowej obsłudze prawnej, by w przyszłości dołączyć do „zielonych” i zostać adwokatem.
Miłośniczka estetyki, fotografii i podróży. Do kręgu jej zainteresowań należy psychologia, mediacja oraz design. Posługuje się językiem angielskim.

AKRAM ABDULAZIZ

MENA Region Legal Dept.
info@arslanlawfirm.com
tel. +48694838078
tel. +48728989211

Akram jest menedżerem ds. rozwoju biznesu w Arslan Legal. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie zdobyte na stanowiskach w Wielkiej Brytanii oraz Dubaju, Katarze i Polsce. Przez ponad dziesięć lat, zanim dołączył do Arslan Legal, zajmował kierownicze stanowisko w firmie prawniczej z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dzięki czemu ma bogatą wiedzę i doświadczenie w tych kwestiach prawnych i na rynku. Dobrze rozumie zasady rynkowe i rutynowo poszukuje nowych możliwości biznesowych. Akram ma strategiczne podejście i wykorzystuje wiele inicjatyw przy określaniu sposobów promowania usług firmy, szczególnie w zakresie zarządzania majątkiem i portfelem nieruchomości.

Akram jest w stałym kontakcie z potencjalnymi klientami i partnerami, śledzi dochodzenia i odkrywa nowe możliwości dla firmy w ramach prawnych. Biegle włada językiem arabskim i angielskim.

Bessie Bian

Chinese Desk
tel. +48 792398920
info@arslanlawfirm.com
Wechat: ArslanLegal

Bessie Bian jest magistrem nauk ekonomicznych. Ukończyła Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łódzkiego oraz studia Magisterskie na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, jak również studia podyplomowe z tłumaczenia w zakresie języków polski-chiński w Centrum Studiów Migracyjnych Uniwersytetu Łódzkiego.
Posiada doświadczenie w tłumaczeniu polsko- chińskim w postępowaniach sądowych. Pełniła funkcję pełnoetatowego tłumacza w projekcie budowy autostrady, realizowanym przez chińskie konsorcjum. W ramach obowiązków służbowych uczestniczyła w wielu negocjacjach i sporach sądowych. W Biurze Rekrutacji Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie była odpowiedzialna za rekrutację studentów, a następnie pełniła funkcję doradcy ds. stosunków z Chinami. Jako wiceprzewodnicząca Oddziału Warszawskiego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Chińskiej aktywnie angażuje się w wymianę między Polską a Chinami i utrzymuje dobre relacje z samorządami na wszystkich szczeblach.
Zapewnia chińskim klientom doradztwo w zakresie wymiany zagranicznej, przetargów i obsługę delegacji i spotkań biznesowych. Posługuje się językiem chińskim, polskim oraz angielskim.