Aktualności / Niski wyrok dla oskarżonego za posiadanie marihuany – Coraz większe zrozumienie dla kontekstu medycznego i społecznego


Niski wyrok dla oskarżonego za posiadanie marihuany – Coraz większe zrozumienie dla kontekstu medycznego i społecznego

W dniu 29 lutego 2024 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia wydał wyrok w sprawie klienta Kancelarii Arslan Law Firm, oskarżonego o posiadanie wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii 35 gramów suszu marihuany. Dzięki pracy naszej kancelarii udało się uzyskać dla niego bardzo łagodny wyrok w postaci 5 miesięcy ograniczenia wolności. Sprawę prowadziła adw. Anna Arslan i apl. adw. Wiktoria Panek.

„Widzimy coraz częściej, że w okresie pandemii ludzie zaczęli sięgać po marihuanę jako sposób na radzenie sobie ze stresem. Warto również podkreślić, że coraz więcej lekarzy przepisuje konopie jako formę leczenia różnych dolegliwości. To ważne, że sądy coraz częściej biorą pod uwagę te okoliczności, uwzględniając zmieniające się spojrzenie społeczne i medyczne na kwestię używania marihuany”, mówi adw. Anna Arslan, reprezentująca klienta w tej sprawie.

Decyzja Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w sprawie klienta Kancelarii Arslan Law Firm jest kolejnym przykładem ewolucji myślenia na temat używania marihuany i jego konsekwencji prawnych. Jednocześnie podkreśla znaczenie odpowiedniego wsparcia prawno-reprezentacyjnego, które może znacząco wpłynąć na ostateczny rezultat sądowy.