Aktualności / Łączę doświadczenie prawnicze z wyjątkową wiedzą na temat branży targowej i eventowej.


Łączę doświadczenie prawnicze z wyjątkową wiedzą na temat branży targowej i eventowej.

Rozmowa z mecenas Anną Arslan, która prowadzi Kancelarię Adwokacką Arslan Legal, świadczącą obsługę prawną klientów z branży targowej i eventowej.

Pani Mecenas, dlaczego zdecydowała się Pani po tylu latach odejść z Ptak Warsaw Expo?
Anna Arslan: Do decyzji tej dojrzewałam od dłuższego czasu, bo bardzo ciężko było zostawić coś, co przez ostatnich 5 lat z takim zaangażowaniem budowałam. Jednakże, kryzys to czas zmian i weryfikacji, a ja poczułam, że w Ptak Warsaw Expo zrobiłam już to, co miałam zrobić, a teraz czas ruszyć dalej i rozwijać się w swoim zawodzie.

Jak Pani podsumuje te pięć lat współpracy?
: Pracę w Ptak Warsaw Expo zaczynałam jako prawnik (in-house lawyer). Następnie zostałam Dyrektorem Działu Prawnego, by później całkowicie skupić się na targach. Zarządzałam działem wsparcia sprzedaży, osobiście prowadziłam niektóre projekty targowe, zajmowałam się działem najmu współpracującym z organizatorami zewnętrznymi, stworzyłam dział odwiedzających oraz dział zagraniczny, który w ciągu niespełna dwóch lat odniósł ogromne sukcesy i nawiązał współpracę nie tylko z agentami przywożącymi wystawców zagranicznych, ale również z największymi organizatorami targów międzynarodowych. W końcu zostałam Dyrektor Generalną.

Był to zatem czas wytężonej pracy jako managera i prawnika, i jednocześnie współtworzenia oferty targowej?
: Właściciele oraz Zarząd Ptak Warsaw Expo dali mi szansę na rozwój i zdobycie doświadczenia w branży, której mogłam uczyć się od podszewki. Nauczyłam się bardzo wiele na temat biznesu, prowadzenia firmy, zarządzania ludźmi i projektami, a przede wszystkim bardzo dużo o branży targowej. Zaczęłam pracę w Ptak Warsaw Expo, gdy tylko powstało Expo, czyli prawie 5 lat temu. Wtedy były to dwie czy trzy imprezy targowe. W 2020 r., przed wybuchem pandemii, zaplanowanych było prawie 50 imprez, a w przygotowaniu było kolejnych 50 projektów. Jestem dumna, że byłam tego częścią. Uważam, że Polska ma ogromny potencjał targowy i eventowy, i jest swoistą bramą na tę część Europy.

Jakie ma Pani plany na przyszłość?
: Po rezygnacji ze stanowiska Dyrektor Generalnej w Ptak Warsaw Expo skupiam się na rozwijaniu mojej kancelarii adwokackiej Arslan Legal. Nie odeszłam jednak z branży targowej i eventowej całkowicie, ponieważ moja kancelaria prowadzi obsługę prawną klientów z tej branży.
Mam wyjątkową wiedzę na temat branży targowej i eventowej oraz różnych jej aspektów, w tym prawnych. Przez wiele lat przygotowywałam umowy, prowadziłam negocjacje na szczeblu krajowym i międzynarodowym, co daje mi unikalne spojrzenie na biznes, w tym w szczególności na targi. Jestem cały czas na bieżąco z tym, co się dzieje w Polsce i na świecie w tej branży. Z zainteresowaniem przyglądam się, jak targi i eventy powoli wracają do życia i jestem pewna, że rok 2021 to będzie prawdziwy bum w tym zakresie. Chciałabym wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie prawnicze, oferując klientom to, na czym im zależy. Klient przedstawia cel biznesowy, a prawnik musi znaleźć jak najbardziej odpowiednią drogę do tego celu. Jako specjalista w tej dziedzinie, a jednocześnie niezależny adwokat, prowadzący swoją kancelarię, mogę zaoferować kompleksowe biznesowo-prawne wsparcie dla branży targowej. Moja kancelaria zapewnia również obsługę prawną dla agencji eventowych.

Cały wywiad dostępny na stronie: http://www.meetingplanner.pl/artykuly/wywiady/art,129,anna-oban-lacze-doswiadczenie-prawnicze-z-wyjatkowa-wiedza-na-temat-branzy-targowej-i-eventowej.html