EKİBİMİZ


ANNA ARSLAN

Avukat, Yönetici Ortak
anna@arslanlawfirm.com

Anna Arslan, Varşova Barosu kayıtlı olarak görevini sürdürmektedir. Varşova Üniversitesi Hukuk ve İdare Fakültesi'nden tam mezundur ve Dr.Szafrański’nin gözetiminde "Polonya'da yabancılar tarafından bir işletmeyi yönetmenin yasal yönleri" üzerine yüksek lisans tezini tamamlamıştır. Ayrıca, Varşova Üniversitesi'nde Cambridge Üniversitesi tarafından düzenlenen Avrupa ve İngiliz Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. 2017 yılında Varşova Ekonomi Okulu'nda şirketler hukuku üzerine yüksek lisans programını tamamlamıştır. Anna Arslan, Arslan Legal'ı kurmadan önce, inşaat, finans ve nakliye sektörlerinden ağırlıklı olarak Polonyalı ve yabancı girişimcilerle ilgilenen hukuk bürolarında deneyim kazanmıştır.
Çalışmış olduğu bürolarda, dava ve sözleşme hukuku konusunda uzmanlaşmış ve girişimciler için şirket kurulmasından dava ve yeniden yapılanma, tasfiye ve iflas dahil olmak üzere kapsamlı hizmetler sunmuştur. Özellikle medeni hukuk, aile ve miras hukuk konularında hizmet vermiştir. Aynı zamanda Polonya’nın önde gelen şirketlerinde şirket içi avukat olarak çalışmış olduğundan gerekli iş yönetimi deneyimine sahiptir. Lehçe, İngilizce, İspanyolca ve Türkçe konuşmaktadır.

İREM ACAR GÜMÜŞ

Avukat (tur.), Of Counsel
acar@acarlegal.com

Yeditepe Üniversitesi/ İstanbul ‘ dan 2007 de mezun oldu. 2009 dan itibaren İstanbul Barosuna kayıtlı olarak görevini sürdürmektedir. Mezuniyeti sonrasında Türkiye’nin lider hukuk bürolarında yerli ve yabancı müvekkillere çeşitli alanlarda danışmanlık verdi. Gayrimenkul hukuku, Şirketler Hukuku, Miras hukuku , Aile Hukuku ve sözleşmelerin incelenmesi konusunda uzmandır. Uzun yıllar edindiği tecrübeler ışığında kendine ait Acar Legal Consultancy firmasını kurdu. Acar Legal Consultancy ( www.acarlegal.com) İstanbul/ Türkiye, Varşova/Polonya ve Londra/ İngiltere de hukuki danışmanlık sağlamaktadır. İrem Acar Gümüş Arslan Legal Law Firm ile işbirliği içerisinde Türk ve Polonyalı özel ve tüzel kişilere, uluslararası sorunların çözümü, şirketler hukuku, ticaret hukuku, alacakların tahsili ve aile hukuku başta olmak üzere, birçok alanda ortak hareket ederek kalıcı çözüm odaklı çalışmaktadır.

AGATA FITAS

Hukuk Müşaviri, Of Counsel

2007 yılından bu yana kamu alımları ve kamu-özel ortaklığı konuları ile ilgilenmektedir. 2008-2011 yıllarında, kamu alımları ile ilgili yasama çalışmalarına katıldı ve Polonya ve Avrupa Birliği'nde kamu- özel ortaklığının işleyişi ile ilgili yasama sorunları alanında Bölgesel Kalkınma Bakanlığı'nın faaliyetlerini koordine etti. Birkaç yüz kamu ihale prosedürünü başarıyla yürütmüştür. Wolters Kluwer yayınevi tarafından yayınlanan "İmtiyaz modelinde kamu-özel ortaklığı. Seçilmiş Pratik Konular" adlı ders kitabının ortak yazarı ve kamu alımları ve Avrupa Birliği fonları üzerine yayınların yazarıdır.

KATARZYNA KOLASA

Attorney-at-law, Of Counsel
k.kolasa@arslanlawfirm.com

Katarzyna Kolasa, 2019'dan beri Krakow'daki Bölge Hukuk Müşavirleri Odası'nın bir üyesidir. Jagiellonian Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Hukuk Fakültesi mezunudur. Aynı zamanda yeniden yapılanma danışmanıdır. Krakow'daki hukuk firmalarında deneyim kazandı. Özellikle medeni, ekonomik, iflas ve yeniden yapılandırma hukuku ile geleneksel olmayan borç tahsilatı ile ilgilenmektedir. Kapsamlı bir deneme deneyimine sahiptir.
Krakow'daki ofisinde müvekkillerine en etkin hukuki hizmeti verebilmek için Arslan Hukuk Hukuk Bürosu ile işbirliği yapmaktadır. O İngilizce konuşur.

ANNA BUCHARZEWSKA

Advocate, Senior Associate
a.bucharzewska@arslanlawfirm.com

Varşova Üniversitesi'nde hukuk eğitimi almış, yüksek lisans tezini Adli Tıp Departmanında uyuşturucuya bağlı suçların adli yönleriyle ilgili konularla ilgili olarak savunmuştur. 2018 yılında mesleki sınavı başarıyla geçerek avukat ünvanını aldı. Mesleki deneyimi, ekonomik ve ceza hukuku da dahil olmak üzere, maddi ve usule ilişkin ceza hukuku ile ilgilidir, ancak aynı zamanda aile hukuku da dahil olmak üzere medeni hukuk alanında hukuki yardım sağlamaktadır.
Özel olarak, büyük bir hayvan tutkunu ve her şeyden önce çocukluğundan beri ilişkili olduğu atlar. Hayatını ata binmeden hayal edemez. O ingilizce konuşur.

WIKTORIA PANEK

Associate, stajyer avukat
w.panek@arslanlawfirm.com

Wiktoria Panek, 2019'dan itibaren Arslan Hukuk Bürosu ile işbirliği yapmaktadır. Krakow'daki Jagiellonian Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. İdare Hukuku ve Yargılama Bölümü'nde yüksek lisans tezini tamamladı. Çalışmaları sırasında akademik toplantılar ve ülke çapında bilimsel konferanslar düzenledi. Hukuk Öğrencileri Kütüphanesi Topluluğu'na üye oldu.
Ticaret hukuku, alternatif uyuşmazlık çözümü dahil olmak üzere hukukun çeşitli alanlarında sayısız kurs ve çalıştaylara katıldı ve Jagiellonian Üniversitesinde düzenlenen bilimsel konferanslara katıldı. Yönetim hukuku ile şirketler ve sözleşmeler hukuku alanlarında uzmandır.

AKRAM ABDULAZIZ

MENA Region Legal Dept.
info@arslanlawfirm.com
tel. +48694838078
tel. +48728989211

Akram, Arslan Legal'de İş Geliştirme Müdürüdür. Birleşik Krallık ve Dubai, Katar ve Polonya'daki pozisyonlarda kazandığı 30 yılı aşkın deneyime sahiptir. On yılı aşkın bir süredir ve Arslan Legal'den ​ önce, BAE merkezli bir hukuk firmasında Grup yöneticiliği pozisyonunda bulunmuştur, bu nedenle bu yasal konularda ve pazarda zengin bir bilgi birikimine ve deneyime sahiptir. Pazar ilkeleri konusunda güçlü bir anlayışa sahiptir ve rutin olarak yeni iş fırsatlarını takip etmektedir. Akram, yaklaşımında stratejiktir ve özellikle servet yönetimi ve bir mülk portföyünün idaresinde firmanın hizmetlerini tanıtmanın yollarını belirlerken çok sayıda inisiyatif kullanır.

Akram, potansiyel müşteriler ve ortaklarla sürekli iletişim halindedir, soruşturmaları takip eder ve yasal çerçevede firma için yeni fırsatlar keşfeder. Akıcı bir şekilde Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Bessie Bian

Chinese Desk
mobile: +48 792398920
info@arslanlawfirm.com
Wechat: ArslanLegal

Bessie Bian, Ekonomi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Lodz Üniversitesi'nde Yabancılar için Polonya Dili Eğitimi'nden ve Lodz Üniversitesi Ekonomi ve Sosyoloji Fakültesi'nde yüksek lisans eğitiminden ve ayrıca University of Migration Studies Center'da Lehçe-Çince çeviri alanında lisansüstü eğitimden mezun oldu. Mahkeme işlemlerinde Lehçe-Çince tercüme tecrübesine sahiptir. Çinli bir konsorsiyum tarafından yürütülen bir otoyol inşaat projesinde tam zamanlı tercümandı. Resmi görevlerinin bir parçası olarak birçok müzakere ve mahkeme uyuşmazlığına katıldı. Varşova Ekonomi Okulu İşe Alım Ofisinde öğrencilerin işe alınmasından sorumluydu ve ardından Çin ile ilişkiler konusunda danışman olarak görev yaptı.
Polonya-Çin Dostluk Derneği'nin Varşova Şubesi başkan yardımcısı olarak, Polonya ve Çin arasındaki alışverişte aktif olarak yer almakta ve her düzeyde yerel yönetimlerle iyi ilişkiler sürdürmektedir. Çinli müşterilere döviz, ihale ve iş heyetleri ve toplantılar hakkında tavsiyelerde bulunur. Çince, Lehçe ve İngilizce bilmektedir.